Enter your keyword

niedziela, 26 lutego 2017

Porady na zdrady [recenzja]

W ciągu pierwszych dziesięciu minut przekonujemy się, że faceci to dranie. Dwie główne bohaterki (Magdalena Lamparska, Anna Dereszowska) zdradzone zostają dzień po dniu (swoją drogą, Ci faceci to nie tylko dranie, ale też półgłówki, gdyż zamiast zdradzać "w ukryciu" wolą obcałowywać się z kochankami na widoku, w biały dzień, wśród ludzi, we własnej firmie... dajcie spokój).


Zostając skrzywdzonymi przez los singielkami wpadają na genialny pomysł biznesowy, a mianowicie postanawiają być testerkami wierności. Kobiety mają im płacić za to, że podpuszczą seksualnie ich mężów, narzeczonych i chłopaków ("niewybrednymi" akcjami, które w realnym świecie nie miałyby szans zadziałać nawet na największego podrywacza), zrobią fotki i voila! Pomysł jak pomysł, ale okazuję się, że ma wzięcie, a zlecenia sypią się jak z rękawa.
Póki co nie najgorzej to brzmi, ale... No właśnie. Niestety "ale" jest dość znaczące i spowodowało moje przedwczesne wyjście z kina. "Porady na zdrady" są typową (typową!) polską komedyjką romantyczną. Ponieważ typową to zdecydowanie nie komplement "Porady na zdrady" rozczarowują po całości. Rozpoczynając od fabuły, która pozostawia wiele do życzenia - stereotypowo facet to świnia, a kobieta to mała, skrzywdzona owieczka mająca jednocześnie w sobie na tyle siły, żeby podrywać na zlecenie (ciekawe dlaczego nie miała w sobie siły, żeby podejść i walnąć w pusty łeb narzeczonemu, który zamiast na ślub pojechał się migdalić z koleżanką z pracy? niespójność aż bije po oczach, albo jesteś silna albo nie, zdecyduj się). Poprzez niskich lotów dialogi, aż do gry aktorskiej... Usilnie wierzę (być może naiwnie), że ktoś kto zrobił jako taką karierę serialowo-filmową powinien umieć grać, a komedię romantyczne nie są kinem wybitnym i wymagającym warsztatowo. W "Porady na zdrady" główny bohater - Maciej (Mikołaj Roznerski) potrafi zrobić jedną minę, którą widziałam już wcześniej w jego wykonaniu w serialu Singielka (aktor jednej miny?), a o jakiejkolwiek modulacji głosem zapomnijmy. Zdradzona Kalina (Magdalena Lamparska) wygłasza swoje kwestię w formie zdań wykrzyknikowych, sylabując słowa. Reszta obsady jest po prostu nijaka.

Wyszliśmy po godzinie, więc nie wiem, co było dalej. Szkoda niedzielnego popołudnia na film, który nic nie wnosi. Żal mi tylko ludzi, którzy zapłacili za bilety, a wiadomo jakie ceny mają sieci kinowe w weekendy.


Polska komedio romantyczna, wstyd! [ON: Lubię polskie filmy. Lubię komedie romantyczne. Lubie kilka polskich komedii romantycznych, ale film "Porady na zdrady" to jakaś katastrofa!. Nie było w nim nic pozytywnego. Ani dialogi, ani drętwa gra aktorska, ani obrazki. Nic nie dało choć cienia nadziei, że będzie to chociaż średni film. Nie pamiętam już kiedy straciłem z własnej woli czas w tak żałosny sposób. Aż zachodzę w głowę jak można było TO wypuścić do kin...]średnia ocena 1,7
czyli... szkoda tracić czas!

KRYTERIUM OCENY
ONA
ON
FABUŁA
DIALOGI – GRA AKTORSKA
REALIZACJA POMYSŁU
POD KĄTEM GATUNKU
PRZYJEMNOŚĆ Z OGLĄDANIA
PLUSY
+ było to, że nikt nie kazał mi siedzieć do końca

MINUSY
- od dialogów poprzez grę aktorską, a na pomyśle kończąc (nic dodać nic ująć)
- fatalne dialogi
- fatalna gra aktorska
-fatalne sceny2 komentarze:

  1. Miałam nawet ochotę iść do kina i sprawdzić, czy fajny film, ale teraz dzięki Tobie wiem, że nie warto tracić na niego czas :( Pozdrawiam, zapraszam do siebie, u mnie na blogu troche inna tematyka goszaczyta.blogspot.com :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Droga Małgosiu,

    nie ma za co! Oszczędziliśmy Twój czas :)

    zajrzeliśmy też do Ciebie i zostaliśmy tam na dłużej. Zostań z nami również poprzez obserwację.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za chęć pozostawienia po sobie śladu! Komentarze, recenzje, opinie, a nawet uzasadniona krytyka - motywują najskuteczniej!

Ona i On

Ukryte Piękno

Ukryte Piękno
recenzja

__

Bądź na bieżąco z Google+

About me

Wszystkie filmy oceniamy w 5 kategoriach:

1- fabuła
2- dialogi/gra aktorska
3- fabuła/ realizacja
4- pod kątem gatunku
5- przyjemność z oglądania

w niezmiennej dziesięciostopniowej skali:

skala

opis

1

Nigdy w życiu!

2

Szkoda tracić czas...

3

W ostateczności

4

Na siłę

5

Można obejrzeć

6

Zaciekawił

7

Dobre kino

8

Prawie idealny

9

Wybitny

10

MAJSTERSZTYK!!


Odwiedziliście nas już

Zblogowani

zBLOGowani.pl